Şirketimiz şahsi firma olarak Ali USLU tarafından 2001 yılında (Akdeniz bölgesinin) Antalya’nın Kınık Beldesinde kurulmuş olup kendi alanında yaptığı başarılı çalışmalar ve gerçekleştirdiği atılımlar sonucunda 2010 yılında ALİ USLU TARIM HAYVANCILIK EMLAK İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adı altında tüzel kimliğine ve kurumsal yapısına kavuşmuştur.

Faaliyet alanı yaş meyve sebze olan şirketimiz Antalya’nın tüm bölgeleri başta olmak üzere Muğla, Manisa, İzmir, Denizli, Aydın, Malatya, Adana, Hatay, Balıkesir ve Bursa bölgelerinden de ihracat yapmaktadır; Bu vesileyle Antalya Kınık merkez olmak üzere 2010 yılından itibaren birçok tarım bölgesinde yatırımlar yaparak tesis imkanlarını arttırmış ve yılın her mevsimi iş yapabilme olanağı sağlamıştır.

Ülkemizin AB’ye giriş aşamasında olması yatırımlarımızı bölgemizin de iklim şartlarını da göz önüne alarak tarımsal yatırımlara ve modern tesisler kurmaya yöneltmektedir. Bu nedenle Antalya Kınık beldesinde 200.000 metrekarelik sera tesisleri kurulmuş olup, ayrıca Manisa ilinde de 400.000 metrekarelik arazi satın alarak bahçe ve sera tesisleri kuruluşu ve fizibilite çalışmalarına başlamıştır.

Paketleme tesislerimiz, yurt içinden ve yurt dışından gelen, her türlü talebi karşılayabilecek kapasitededir. Üretilen ürünler, tesisimizde uluslararası standartlara uygun paketlenip ihracata sunulmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz ihracatlar ve fason ürün tedariği ile ürünlerimiz Rusya Federasyonu, Polonya, Moldovya, Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek, Beyaz Rusya, Arnavutluk, Slovenya, Letonya, Hırvatistan, Estonya, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan Karadağ, Makedonya pazarlarına kadar ulaşmaktadır. Tarım ve ihracat işletmemiz bölgesinde en büyük ve lider olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.